Etiketimet Institucionet

Etiketim: Institucionet

Reagimi i BIK-ut n ndaj grafiteve me kërcënimet për vdekje

Bashkësia Islame Kosovës, përmes një kumtese për medie, ka reaguar ndaj kërcënimeve me vdekje përmes grafiteve ndaj zyrtarëve të shtetit, BIK-ut dhe të Komunës...

Reagim lidhur me paralajmrimin për hedhjen e fishekzjarreve në Kampusin Universitar!

Nga  Fitnete Bejta Unë si Këshilltare Komunale në Kuvendin e Prishtinës , shpreh shqetësimin tim rreth paralajmrimit për hedhjen e fishekzjarreve në kuadër të një...

Zgjedhjet për Parlamentin Evropian e vështirësojnë vendimmarrjen për vizat

Ndonëse para tetë vjetësh (2010) krerët e institucioneve të Kosovës nisën zotimet për liberalizimin e vizave, një gjë e tillë ende nuk është realizuar. Përkundrazi,...

Hashim Thaçi: Investimi në fëmijë është investim në të ardhmen

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi në Ditën ndërkombëtare të fëmijëve thotë se kjo ditë synon të rrisë shkallën e vetëdijesimit kundër dhunës dhe abuzimit...

Hashim Thaçi propozoi që institucionet shtetërore të zhvendosen në Hajvali

Në darkën e sotme në Hajvali të zyrtarëve të Qeverisë bashkë me Presidentin e vendit Hashim Thaçi si dhe të parin e Kuvendit, Kadri...

Personat me aftësi të kufizuar kërkojnë vëmendje më të madhe institucionale

Përveç  gjendjes së rëndë ekonomike dhe sociale që mbizotëron në shoqërinë kosovare, kujdesi  për të drejtat e personave me aftësi të kufizuar lë shumë...

Institucionet për 9 muaj shpenzuan 12 milionë euro për derivate

Gjatë nëntë muajve të parë të këtij viti institucionet e shtetit vetëm për derivate kanë arritur t’i shpenzojnë hiç më pak se 11 milionë...

Isa Mustafa: S’na duhet një kryetar që merr gurët nga sheshi...

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka pasur fjalë të mira për kandidatin e partisë së tij për kryeqytetin, Arban Abrashin. “Ne krenohemi që kemi një...

Ambasada amerikane kërkon afatizimin e integrimit të gjyqësorit

Ambasada amerikane në Prishtinë, ka mirëpritur punën e institucioneve të Kosovës për integrimin e gjyqësorit, e cila vlerëson se të gjithë qytetarët e Kosovës...

Kushtet e Lista Serbe frenojnë formimin e institucioneve

Lista Serbe është e gatshme që të jetë partner konstruktiv në institucionet e ardhshme të Kosovës dhe të punojë për përparimin e pozitës së...