Etiketimet Islanda

Etiketim: Islanda

Misteri i madh i koronavirusit, gjysma e të infektuarve në Islandë...

Në kontrollet për koronavirus që janë bërë në Islandë, është testuar 1 në 10 banorë, ndërsa gjysma prej tyre, nuk shfaqën asnjë simptomë të...

Të mposhtësh Islandën/ Flasin heronjtë e Kombëtares shqiptare, ja çfarë thanë...

Shqipëria mposhti me rezultatin 4-2 Islandën duke marrë 3 pikë të çmuara të cilat mbajnë gjallë shpresën për Euro 2020. Pas ndeshjes kanë folur...

U-19, zhgënjen Shqipëria, Islanda e mposht 1-4 në miqësore

Paraqitje zhgënjyese e përfaqësueses U-19 të Shqipërisë në testin e dytë miqësor ndaj Islandës, e zhvilluar në “Elbasan Arena”. Formacioni i drejtuar nga Erjon...

Kroacia nuk toleron Islandën, gjen Danimarkën në fazën e 1/8-ve

Në sfidën e Grupit D mes Islandës dhe Kroacisë, ishullorët nuk arritën të përfitojnë nga “turn over-i” i ballkanasve të Zllatko Daliçit dhe u...