Etiketimet Ndërkombëtarët

Etiketim: Ndërkombëtarët

Shqipëri/ DW jehonë protestës së opozitës: Nën flamujt e BE dhe...

Në Tiranë protesta e 6-të kombëtare kundër qeverisë të shtunën ( 25.05) u mbyll paqësisht, pa dhunë e sulme ndaj institucioneve si dy javë...

Jo marrëveshjes për zhbërjen e shtetit!

Shkruan: Florim Zeqa               Në vitet e 90-ta, udhëheqësit politikë, aktivistët...

Ndërkombëtarët zbarkojnë në Tiranë dy ditë para protestës

Opozita ka thirrur shqiptarët në protestë, por paralel në të njëjtën ditë do të vijnë edhe ndërkombëtarët. Florian Hahn, zëdhënës për Europën në grupin...

Sot 19 vjet nga konferenca e Rambujesë

Para 19 viteve, më 6 shkurt të vitit 1999 i filloi punimet Konferenca e Rambujesë. Ky takim, i cili u mbajt në afërsi të...

Shkelzen Maliqi: Kosova duhet të ruajë partneritetin strategjik me ndërkombëtarët

Analisti Shkelzen Maliqi, vlerëson se lidershipi i Kosovës në vitet e fundit nuk është treguar i dëgjueshëm ndaj faktorit ndërkombëtar, në këtë rast ndaj...

Shantazhi i Edi Ramës për të kapur drejtësinë

Edi Rama s’po pyet as për kushtetutë e as për reformë në drejtësi dhe ka angazhuar krejt drejtuesit e grupit të tij parlamentar që...

Ndërkombëtarët bëjnë thirrje që Demarkacioni është i saktë dhe të...

Pavarësisht raportimit të Komisionit të Ri për Shënjimin e Kufirit me Malin e Zi, i cili konstatoi se Kosova humb territor nga versioni aktual...

Ushtria,Thaçi: Po të duan ndërkombëtarët për 5 minuta e bindin Beogradin

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në një intervistë dhënë gazetës “Zëri” ka konfirmuar edhe një herë se krijimi i ushtrisë është “rrugë pa kthim”....