Etiketimet Pavarësia e Kosovës

Etiketim: Pavarësia e Kosovës

Me turne në shah festohet Pavarësia e Kosovës në Vjenë të...

Nga: Besim Xhelili Tashmë e disa vjet që nga themelimi, Klubi i Shahut “Arbëria” nga Vjena po garon suksesshëm në...

Shkofshi e mos u kthefshi !

Nga Sinan Kastrati (Nga Ditari im) Dje, më 17 shkurt, 2019 u mundova me e gjet...

Qytetarët me peticion për BE kundër ndarjes së Kosovës

Getoar Mjeku, jurist nga Prishtina, ka nisur një peticion drejtuar udhëheqësve të lartë të Bashkimit Evropian ku shprehet kundërshtimi i copëtimit, këmbimit të territoreve...

Ymer Elshani pas vdekjes dekorohet me Medaljen Jubilare nga Hashim Thaçi

Shkrimtari Ymer Elshani pas vdekjes është dekoruar me Medaljen Jubilare të Dhjetëvjetorit të Pavarësisë nga Presidenti Hashim Thaçi. “Me Medaljen Presidenciale Jubilare të Dhjetëvjetorit të...

Sot Kosova në 10 vjetorin e Kushtetutës

Dhjetë vjet më parë, dy muaj pas shpalljes së Pavarësisë së Kosovës është ratifikuar Kushtetuta e Kosovës në Kuvend, e cila hyri në fuqi...

Pavarësia e Kosovës si kompromis, dhe pavarësia e Kosovës si...

Nga Rexhep Kastrati Strukturat kompozicionale "pavarësia e kosovës si kompromis", dhe " pavarësia e Kosovës bazë për kompromise të tjera", i kam përmendur dhe i...

Një urim të veçantë me rastin e 10 vjetorit të pavarësisë...

Nga Fadil Kajtazi Urime dita e pavarësisë së Kosovës juve spiunë, provokatorë, të korruptuar, dhe zhvatës të Republikës së Kosovës. Juve që për vite punuat...

Mbahet konferencë ndërkombëtare për dhjetë vjetorin e pavarësisë

Në prag të festimit të 10 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, Akademia Diplomatike e Ministrisë së Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës, organizon...

Rita Ora konfirmon vizitën në Kosovë

Revista prestigjioze “The Vogue” ka konfirmuar se këngëtarja me famë botërore Rita Ora do të vizitojë Kosovën gjatë vitit 2018. Në një intervistë gjatë ceremonisë...