Etiketimet Presidenti Thaçi

Etiketim: Presidenti Thaçi

Presidenti Thaçi: E kemi dëshiruar, kemi duruar, jemi flijuar dhe kemi...

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka marrë pjesë në seancën solemne të Kuvendit të Kosovës për nëntë vjetorin e shpalljes së Pavarësisë...

Thaçi: Brukseli po vonohet me liberalizimin e vizave për Kosovën

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka pritur në takim ministrin e ri për Punë të Jashtme dhe Bashkëpunim Ndërkombëtar të Italisë, Angelino Alfano. Thaçi...

Agolli shprehet me optimizëm për Kosovën, do t’ia kalojë të gjitha...

Një deklaratë optimiste për të ardhmen e Kosovës ka ardhur nga shkrimtari i mirënjohur shqiptar, Dritëro Agolli. “Kam besim se Kosova në një të ardhme...

Shkëmbimet tregtare mes Kosovës dhe Shqipërisë arrijnë shifrën 200 milion euro

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në kuadër të vizitës së tij zyrtare në Shqipëri, është takuar edhe me kryeministrin shqiptar, Edi Rama. Thaçi ka thënë...

Thaçi: Kosova shtet me potencial dhe mundësi për investitorët e huaj

Presidenti I vendit Hashim Thaçi përmes një statusi në Facebook ka treguar se është takuar me themeluesin e Forumit Ekonomik Global të Torontos Gil...

Çollaku tregon për të ardhmen e tij në presidencë

Tashmë ish-ministër i Integrimeve Evropiane, Bekim Çollaku ka deklaruar se është i lumtur që gjatë kohës së tij në këtë detyrë është i lumtur...