Etiketimet Prishtina

Etiketim: Prishtina

Në Prishtinë arrestohet serbi i dyshuar për krime lufte

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se arrestimi ka ndodhur të hënën në lagjen Emshir në Prishtinë. I  njëjti dyshohet se ka kryer veprën...

Flet dëshmitari që e shpëtoi viktimën brenda banesës që po digjej...

Një person ka marrë djegie të rënda nga zjarri që shpërtheu sot në një banesë në lagjen “Ulpiana” të Prishtinës. Dëshmitari Diamant Jusaj, i cili...

Në aksidente trafiku,në Prishtinë brenda nëntë muajve kanë humbur jetën 25...

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se vetëm në Prishtinë brenda nëntë muajve kanë humbur jetën 25 persona në aksidente trafiku. Vetëm për nëntë...

Në Prishtinë u fuqizu Republika e Kosovës, ndërsa në Mitrovicë u...

  Nga Binak Maxharraj Sot në Prishtinë u mbajtë çelja e fushatës së LDK në sheshin e të madhit dhe heroit të kombit”Skenderbeut”. Ishte një tubim...

Helmohen pesë nxënës të shkollës “Elena Gjika” në Prishtinë, po trajtohen...

Që nga e premtja pesë nxënës të shkollës fillore “Elena Gjika” në Prishtinë janë duke u mjekuar në Klinikën Infektive, pasi që dyshohet se...

Sot fillon faza e dytë e dezinsektimit hapësinor në Prishtinë

Prej sot fillon faza e dytë e dezinsektimit hapësinor në Prishtinë. Dezinsektimi do të bëhet çdo ditë duke filluar nga ora 20:00 deri në...

Feronikeli shpallet kampion për të tretën herë! Prishtina në lot

Mbaron gjithçka në “Rexhep Rexhepi” mes lotëve të gëzimit për skuadrën e Feronikelit dhe atyre të dëshpërimit për futbollistët e Prishtinës. Një sezon i...

Një16 vjeçar është therrur me thikë në Prishtinë

Pamjet nga vendi i ngjarjes ku një 16 vjeçar ishte therrur mbrëmë me thikë në Prishtinë. Mbrëmë ka ndodhur një incident midis disa të rinjve...

Në një shkollë të Prishtinës nderpritet mesimi, arsyeja eshtë shëmbja...

Në rrugën ‘Qamile Jaka’ në Prishtinë, mbrëmë ka filluar shembja e dheut, ku dyshohet se ka ndodhur për shkak të shpërthimit të një gypi...

Podujevë, sulmohet me plumba një veturë

Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar  në mbrëmëjën e kaluar  rreth orës 22:30 në fshatin Sibovc të Podujevës. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësja e...