Etiketimet PZAP

Etiketim: PZAP

PZAP publikon të dhënat, miliona euro gjoba ndaj partive politike dhe...

Rreth 1 milion e 500 mijë euro janë shqiptuar gjoba ndaj partive politike gjatë proceseve zgjedhore 2009-2017, teksa prej vitit 2000 deri në 2017...

Rezultati përfundimtar i zgjedhjeve, 67 ankesa deri tani në PZAP

67 ankesa janë dorëzuar në PZAP pas shpalljes së rezultatit përfundimtar nga KQZ-ja. Këtë e ka konfirmuar edhe Mul Desku nga ky institucion. Ai ka bëtrë...

PZAP hedh poshtë 14 ankesat e AAK-së për rivotimin në Istog

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP), ka hedhur poshtë 14 ankesat e parashtruara nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, lidhur me rivotimin në...

PZAP nesër publikon vendimet e ankesave të PDK-së dhe LDK-së

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa gjatë ditës së nesërme do të publikojë vendimet e ankesave nga partitë dhe kandidatët për rezultatet përfundimtare që...

PZAP nis shqyrtimin e ankesave të LDK-së dhe PDK-së, vendimet më...

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa ka filluar shqyrtimin e ankesave të partive politike, pas shpalljes së rezultateve përfundimtare nga KQZ-ja. Lidhja Demokratike e Kosovës...

LDK dorëzon katër ankesa në PZAP, konteston zgjedhjet në katër komuna

Lidhja Demokratike e Kosovës, përmes një njoftimi për media ka bërë të ditur se sot, brenda afatit të paraparë ligjor, ka ushtruar katër ankesa...

Nesër, deri në orën 19:00, vendoset nëse votat në Prishtinë rinumërohen

Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) ka marrë dhjetë ankesa për balotazh nga partitë politike. Ditën e enjte do të jepet sqarim në...

Isa Mustafa: Dënimet nga PZAP-i po përngjajnë më shumë në një...

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka reaguar pas dënimit me 3.300 euro nga PZAP. Mustafa është dënuar për siç ka vlerësuar PAZP...

Mimoza Kusari dënohet me 3500 euro për përfshirjen e fëmijëve në...

Ankesa e dërguar në panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa është pranuar si e bazuar ndaj subjektit politik Alternativa. Paneli i ka shqiptuar gjobën prej...

Pas vendimit të Supremes, Daka tregon se kur ndodh certifikimi i...

Pas vendimit të Gjykatës Supreme rreth ankesave të kandidatëve të partive politike për zgjedhjet e 11 qershorit, kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete...