Etiketimet Serbia

Etiketim: Serbia

Eksperti i sigurisë, Avni Islami: Zarfet helmuese nga Serbia, një...

Helmimi i zyrtarëve të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve gjatë numërimit të votave, pas hapjes së zarfeve të ardhura nga Serbia, nga eksperti i sigurisë...

Behgjet Pacolli: Trump dëshiron që Serbia ta njohë Kosovën

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka mirëpritur emërimin e Richard Grenell si i dërguar special për dialogun Kosovë-Serbi nga Presidenti Trump. Pacolli tha...

Miliarda euro, avionë e anëtarësim në BE, oferta e Trump për...

Mediat serbe pretendojnë se gjatë vizitës në Washington përpara disa ditësh, presidentit Aleksandar Vuçiç i është presion nga sekretari Smerikan i Shtetit Mike Pompeo...

Serbia nuk ndalet, paralajmëron furnizim të helikopterëve nga Rusia

Gjatë ditës së djeshme Rusia i ka dhuruar Serbisë disa automjete të blinduara ushtarake.  Rusia gjatë ditës së djeshme i dhuroi Serbisë disa automjete të...

Ambasadori norvegjez: Presim që Kosova dhe Serbia të arrijnë marrëveshje këtë...

Ambasadori i Norvegjisë në Kosovë, Per Srand Sjaastand, ka thënë se pret që deri në fund të vitit Kosova dhe Serbia të arrijnë marrëveshjen. Ambasadori...

 Filip David: Serbia duhet ta kuptojë realitetin se Kosova nuk është...

Kosova nuk është Serbi e as që do të jetë ndonjëherë, edhe pse të gjithë në Serbi e dinë, ende është e vështirë që...

Johannes Hahn: BE po negocion me Serbinë, por çështja e dialogut...

Komisionari Evropian, Johannes Hahn, ka thënë se BE-ja ka filluar negociatat me Serbinë, edhe pse duhet të zgjidhet situata rreth dialogut me Kosovën. Komisionari Evropian...

BE-ja i kërkon sqarime Serbisë për ndalimin e zyrtarëve nga Kosova

Tash e disa muaj me radhë, zyrtarët e institucioneve të Kosovës që i takojnë Partisë së Pavarur Liberale, subjekt ky politik i komunitetit serb,...

Aleksandër Vuçiçit: Hashimi varet nga ne! Nuk na ka kërkuar kurrë...

VOAL – Radio serbe B92, duke përcjellë një lajm nga Tanjug sjell deklaratën bombë të Presidentit të Serbisë drejtuar Hashim Thaçit. Aleksandër Vuçiq e nxjerr...

Nismat “e vonuara” për trajtimin e krimeve të Serbisë në Kosovë

Eshtë e padiskutueshme që krimet e shtetit të Serbisë gjatë luftës në Kosovë duhet të trajtohen në mënyrë gjithëpërfshirëse, por iniciativat e fundit në...