Etiketimet Serbia

Etiketim: Serbia

Ministri gjerman: Serbia duhet ta ketë të qartë, nuk do të...

Kur të vije koha që Serbia të bëhet anëtare e Bashkimit Evropian, me Kosovën gjithçka duhet të jetë e qartë, ka thënë Ministri i...

Vuçiq: Kapitulli 35, më i vështiri

Kryeministri serb, Aleksandar Vuçiq, ka pranuar sot se hapja e kapitullit 35 në negociatat për anëtarësim me Bashkimin Evropian, do të jetë etapa më...

SHBA: Serbia dhe Sllovenia të mos varen nga gazi i Rusisë

Shtetet e Bashkuara i kanë inkurajuar Serbinë dhe Slloveninë që t’i ndryshojnë burimet e tyre energjetike duke u larguar nga gazi rus, për të...

Nga autonomia e Vojvodinës ka mbetur vetëm fasada: Serbia, shtet i...

Pjesëmarrësit e Konferencës së Intelektualëve në Sombor, vlerësojnë se autonomisë së Vojvodinës i ka mbetur vetëm fasada dhe se s’ka mbetur gjë tjetër nga...

Hahn: Serbia ka mbështetjen e Bashkimit Evropian në rrugën e integrimit...

Komisioneri evropian për Politikë fqinjësore e zgjerim, Johannes Hahn ka thënë para vizitës së tij të nesërme në Beograd se Serbia ka mbështetjen e Bashkimit...

Tashmë është e qartë: mbrapa angazhimeve për destabilizimin e Kosovës qëndron...

Nga Rexhep Kastrati Para pak orësh u shpërnda një komunikatë i të ashtuquajturit Ekip Menaxhues i Asociacionit, në të cilën binte në sy se të...