Etiketimet Shqipëria

Etiketim: Shqipëria

Angela Merkel kërkon hapje sa më të shpejtë të negociatave me...

Kancelarja gjermane ka thënë në Zagreb se do të bisedojë me Francën për të krijuar kushtet për fillimin e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë...

Alarm amerikan për krizën në Shqipëri/ Ambasadorja e re: Do shtyj...

Yuri Kim ka dalë sot përpara Komisionit për Politikën e Jashtme në Senatin Amerikan ku ka folur për prioritet nëse emërohet ambasadore në Shqipëri....

Ish-presidenti Sejdiu: Shqipëria të ketë kujdes në raport me Kosovën, s’duhet...

Ish-presidenti kosovar, Fatmir Sejdiu është shprehur se bashkëpunimi mes Shqipërisë dhe Kosovës është i domosdoshëm. Por theksoi se Shqipëria duhet të ketë kujdes në raport...

Kosova i ktheu gra e fëmijë, Shqipëria pa strategji për të...

Ministri i Drejtësisë në Kosovë Abelard Tahiri ka qenë në një lidhje direkte me emisionin “Open” të Eni Vasilit në Top Channel dhe ka...

Mosburrnia e Evropës dhe e Ramës

Çështja e mos hapjes së negociatave të Evropës  me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, edhe njëherë demostroj paturpësisht kalbëzimin e një organizmi, ku këto...

“Arena Kombëtare” hapet për ndeshjen me Francën, ja sa kushtojnë biletat

Shqipëri-Francë do të jetë ndeshja e parë zyrtare dhe inauguruese në stadiumin më të ri në vendin tonë, në “Arenën Kombëtare” të kryeqytetit. Ndërkohë...

Presidenti i Parlamentit Europian: Të hapen negociatat me Shqipërinë

Presidenti i Parlamentit Europian David Sassoli është shprehur “pro” çeljes së negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Në hapje të samitit të liderëve...

Presidenti i Shqipërisë,Ilir Meta: Kosova na tregoi se si bëhen zgjedhjet

Kosova tregoi edhe njëherë se di të bëjë zgjedhje shumë më të mira se në Shqipëri, jo vetëm për mënyrën e organizimit, por edhe...

Meta, thirrje urgjente! “Të mos lejojmë shpopullimin e Shqipërisë”

Anketa e realizuar nga fondacioni “Friedrich Ebert”, sipas të cilit 40 për qind e të rinjve kërkojnë të largohen nga Shqipëria ka sjellë edhe...

Ekstradohet në Shqipëri Arbër Çekaj, pronari i kontenierit me 613 kg...

Zv/drejtoresha e Përgjithshme e Policisë, Aida Hajnaj njoftoi se ditën e sotme pritet ekstradimi nga Gjermania i Arbër Çekajt. Sipas saj, autoritetet shqiptare janë duke...