Etiketimet Vota

Etiketim: Vota

Është për tu përshëndetur vetëdija  e qytetarëve të Kosovës!

Nga Adem Bytyçi Deputetët të cilët nuk punuan në të mirën e popullit dhe vendit në ligjislaturën e kaluar, qytetarët i ndëshkuan  me votë duke...

KQZ: Rinumërohen 50 për qind e vendvotimeve, procesi mund të përfundojë...

Rinumërimi i 1407 vendvotimeve është duke vazhduar edhe sot në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve (QNR). Vetëm gjatë ditës së djeshme në QNR janë rinumëruar...

Gjykata Supreme: Votat nga Serbia s’do të jenë pjesë e rezultatit...

Gjykata Supreme ka vendosur që mbi 3 mijë e 700 pako me fletëvotime të ardhura nga Serbia mos të jenë pjesë e rezultatit përfundimtar...

Rinumërohen 219 vendvotime

Në QNR është duke vijuar normalisht procesi i rinumërimit të vendvotimeve për të cilat ka vendosur KQZ-ja. Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi ka thënë se...

45 vendvotime të rinumëruara deri tani, procesi po vëzhgohet nga policia...

QNR ka vijuar me rinumërimin e votave në 530 vendvotimeve. Deri të enjten në mesnatë, janë rinumëruar 45 nga 530 vendvotimet për të cilat ka...

Nesër nis numërimi i votave që kanë ardhur nga diaspora

Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi, tha se numërimi do të fillojë nesër në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve. “Ju njoftoj se të mërkurën (16 tetor,...

Kush vodhi vota deputetësh, atje?

Nga Fadil Maloku  (Ose; Si i eliminoj ca eminenca për deputet, “lufta”e brendshme pariake?) 1. Zgjedhjet e sivjetme në Kosovë, në jashtēsi sipas shumë parametrave...

Arrestohen dy aktivistëve të VV-së për “blerje votash”

Dega në Prizren e Partisë Demokratike të Kosovës, njoftoi se brenda një ore në Qendrën e Votimit 2003a në këtë qytet janë arrestuar dy...

Vota për PAN-in, votë krimit & shtet-shkatërrimit !

Nga Fatmir BAJRAJ Udhëtimi dhe itinerari i përbashkët i PAN-istëve në gadi dy dekada nga instalimi i pushtetit të tyre të dhunshëm dhe agresiv mbi...

Barometri diplomatik/ Doni të ndryshoni Kosovën?

Prof.Dr.Mehdi HYSENI     Mos i votoni “zelenashët”, por  votoni  demokratët Albin Kurti dhe Avni Klinaku, që nuk janë të korruptuar dhe të shantazhuar me paranë...