Zyrtrisht: Këta janë Deputetët e LDK-së ( lista e plotë)

Zyrtrisht: Këta janë Deputetët e LDK-së ( lista e plotë)

04.03.2021 14:51:32

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti, është një nga 14 deputetët e LDK-së të cilët do të jenë pjesë e legjislaturës se tetë të Kuvendit të Kosovës.

Në të vërtetë, nga lista e LDK-së janë 15 deputetë por është edhe Behgjet Pacolli i AKR-së që kanë garuar së bashku në zgjedhjet e 14 shkurtit.

Kujtim Shala dhe Lumir Abdixhiku janë në TOP 3 më të votuarit e listës së LDK-së.