Kapet makina e mbushur me drogë, arrestohet shqiptari

11.09.2017 20:11:58

Një sasi prej 89 kg kanabisi është sekuestruar nga autoritet greke, jo larg kufirit me Shqipërinë dhe një 52-vjeçar shqiptar është arrestuar.
Gjatë kontrollit në makinën me të cilin shqiptari lëvizte, (identiteti i të cili nuk bëhet i ditur) u gjetën 42 paketime kanabisi me peshë totale 88 kg.Droga dhe makina, që ishte në pronësinë e një greku u sekuestruan.