Katrorka me krem dhe biskota

31.01.2018 00:34:26

 Përbërësit

300 gr biskota
50 ml qumështper njomjen e biskotave
KREMI:
pudingvanilje
750 ml qumësht
6 luge sheqer
250 gr margarin
200 gr sheqerpluhur
2 qese Krempana(shllag) te pergaditura sipas udhezimeve ne qeske
250 gr arrate grira

 Hapat

1

Se pari zijme pudinge,dhe leme te ftohet pak.

2

Ne nderkohe tundim margarinen me sheqerin pluhur derisa te behet mase kremoze,shtojme tek pudinga e zier dhe tashme e ftohur.

3

Perzijme krem panene sipas udhezimeve ne qeske(per seciline qese nevoitet nga 100 ml qumesht te ftohet)dhe pasi behet shkume e forte e perzijme me kremin e pudinges tashme te ftohur.

4

Perzijmem mire kremin dhe shtojme arrat e grira(pak i leme per dekor)

5

Ne nje tabaka qesim nje shtrese biskotatsh te njomura ne qumesht,pastaj nje shtrese kremi,nje shtrese biskota dhe njes shtrese krem.

6

Dekorojme me arra te grira,presim ne katrora pas ftojes dhe servojme sipas deshires