Patate me djathë dhe qepë

07.02.2019 18:29:39

4patate,
3 lugë vaj vegjeta
1 lugë pluhur qepe
1 lugë kripë
1/2 lugë biber i zi B
Djathin vendosni në blendar për grimcim, patatet preni në copa të vogla.
I vendosni në tavë përmbi ia derdhni të gjithë përbërësit dhe i përzieni.
Tavën e vëni në furrë për pjekje në temperaturë 180 gradë celsius për rreth 40-45 minuta.