Ky do të jetë moti nesër në Kosovë

27.08.2018 23:00:38
Nesër në Kosovë do të mbajë mot pjesërisht i vranët, ndërsa temperaturat maksimale do të shkojnë deri në 25 gradë Celsius.

“Do të mbajë mot pjesërisht i vranët dhe me intervale të gjata me diell. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 13-14 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 23-25  gradë Celsius’, thuhet në njoftimin e IHMK’së.

 Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja e lehtë deri mesatare.