Lojtarët që u larguan nga Juventusi pas Calciopolit dhe çfarë ndodhi me ata

19.07.2016 11:12:58

Calciopoli vazhdon të jetë skandali më i madh në futbollin italian.

Klubi që u dëmtua më së shumti nga ky skandal ishte Juventusi të cilëve iu morr titulli i sezonit 2004/05 dhe ata u dërguan në Serie B.

Në atë kohë Zonja e Vjetër ishte një nga skuadrat më të mira në botë dhe pjesë e saj ishin lojtarë si Gianluigi Buffon, Fabio Cannavaro, Patrick Vieira, Pavel Nedved e Zlatan Ibrahimovic, ndërsa trajner Fabio Capello.

Por, jo të gjithë pranuan t’i qëndrojnë besnik kampionit italian dhe kështu u larguan për të skuadrat tjera

 

Zlatan Ibrahimovic

reu_192742

Kaloi te: Interi

Vlera e transferimit: 21.08 milionë funte

A ishte i suksesshëm? Po

Emerson

reu_184290

Kaloi te: Real Madridi

Vlera e transferimit: 13.6 milionë funte

A ishte i suksesshëm? Jo

Gianluca Zambrotta

2032084

Kaloi te: Barcelona

Vlera e transferimit: 11.9 milionë funte

A ishte i suksesshëm? Jo

Patrick Vieira

reu_187078

Kaloi te: Interi

Vlera e transferimit: 8 milionë funte

A ishte i suksesshëm? Jo

Adrian Mutu

reu_701780

Kaloi te: Fiorentina

Vlera e transferimit: 6.8 milionë funte

A ishte i suksesshëm? Po

Fabio Cannavaro

reu_814491

Kaloi te: Real Madridi

Vlera e transferimit: 5.95 milionë funte

A ishte i suksesshëm? Po

Lilian Thuram

reu_567854

Kaloi te: Barcelona

Vlera e transferimit: 4.25 milionë funte

A ishte i suksesshëm? Jo

Manuele Blasi

reu_324031

Kaloi te: Fiorentina

Vlera e transferimit: I huazuar

A ishte i suksesshëm? Po

Olivier Kapo

reu_217271

Kaloi te: Levante

Vlera e transferimit: I huazuar

A ishte i suksesshëm? Po