Sllovenia fton Gëzim Morinën

19.07.2016 11:06:00

 Sllovenia ka paraqitur listën e gjerë të basketbollistëve që do t’u përgjigjen urdhërave të trajnerit, Igor Kokosov, para kualifikimeve për Eurobasket 2017.Sllovenia është në një grup me Kosovën në kualifikime dhe llogaritet si favorit i këtij grupi, shkruan Borozani.

Në listën e gjërë prej 21 lojtarëve vend ka gjetur edhe Gëzim Morina, që stinorin e kaluar ishte pjesë e Sigal Prishtinës, ndërsa yje të reprezentacionit janë dyshja Dragic.

Goran Dragic është aktualisht pjesë e Miami Heat, ndërsa Zorani ka qenë ish lojtar i Miami Heatit e Phoenix Sunsit.


Lista e të ftuarve të Sllovenisë:
Jaka Blazic
Tomaz Bolcina
Domen Bratoz
Vlatko Cancar
Ziga Dimec
Goran Dragic
Zoran Dragic
Jaka Klobucar
Luka Kraljevic
Luka Lapornik
Miha Lapornik
Blaz Mahkovic
Gezim Morina
Edo Muric
Mitja Nikolic
Alen Omic
Klemen Prepelic
Matic Rebec
Zan Mark Sisko
Gasper Vidmar
Sasa Zagorac