Moti në Kosovë

05.07.2018 08:40:35

Sot në vendin tonë do të mbajë mot kryesisht me diell dhe i ngrohtë, ndërsa në perëndim dhe në jugperëndim me zhvillimin lokal të reve.

 Ditëve të para të muajit korrik  do të mbajë ngrohtë dhe kryesisht me diell, nuk përjashtohen edhe reshjet.

Temperaturat e ajrit do të rriten rreth vlerave mesatare. Minimalet do të luhaten nga 12C deri në 16C, e maksimalet nga 27C deri në 30C.

5.07 – Mot kryesisht me diell. Pasdite vende-vende mundësi për reshje lokale shiu me bubullimë.

6.07 – Paradite mot kryesisht me diell. Gjatë ditës mot pjesërisht i vranët, e pasdite dhe në mbrëmje mundësi për reshje lokale shiu me bubullimë.