Picë-musaka, shumë e shijshme

17.12.2016 10:09:05

Bashkoni magjitë e kuzhinave italiane dhe franceze dhe rendisni përbërësit e preferuar për picë në shtresa me të cilat do t’i kënaqni mysafirët!

Ju nevojiten:

– 700 g patate,
– 150 g proshutë,
– 200 g kaçkavall,
– 2 dl lëng domateje.

Përgatitja:

1. Qërojeni pataten, zieni, priteni në rrathë dhe rendisni në enë rezistuese ndaj zjarrit.

2. Sipër patateve qitni domate nga shishja pastaj rendisni proshutën në copa të plota, grijeni kaçkavallin në rende dhe qitni rigon.

3. Piqeni në furrë të ngrohur në 220 gradë celsius.