Etiketimet Lidhja Demokratike e Kosovës

Etiketim: Lidhja Demokratike e Kosovës

LDK e Prizrenit: Prokuroria të hetoj të gjeturat e raportit të...

Lidhja Demokratike e Kosovës, dega në Prizren ka thënë se qeverisja lokale në këtë komunë po degradon në përmasa shqetësuese që nga mungesa e...

Profili i kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti

Abdullah Hoti nga Lidhja Demokratike e Kosovës sot është zgjedhur kryeministër i vendit nga deputetët e Kuvendit të Kosovës, me 61 vota për, 24...

LDK-ja sot dorëzon kërkesën për seancë, por ende nuk janë caktuar...

Shefi i grupit parlamentar i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi tha se kërkesën për seancë e bëjnë pas publikimin e plotë vendimit të...

Nis mbledhja e LDK-së, pritet të vendoset për emrat e ministrave

Ka nisur të mbahet mbledhja e strukturave të Lidhjes Demokratike të Kosovës, ku pritet të vendoset rreth emrave të ministrave nga radhët e LDK-së. Një...

LDK çon emrin e Avdullah Hotit në Këshillin e partisë

Lidhja Demokratike e Kosovës ka kërkuar miratimin e Këshillit të partisë rreth të propozuarit për kryeministër, Avdullah Hotit. Këshilli i LDK-së përmes postes elektronike, për...

LDK reagon ndaj fushatës linçuese drejt SHBA-ve, i bënë thirrje Kurtit...

Lidhja Demokratike e Kosovës ka kërkuar nga Lëvizja Vetëvendosje dhe kryeministri në detyrë Albin Kurti që të ndalojë fushatën linçuese që po bëhet ndaj...

Kuvendi i Kosovës sot voton Qeverinë e re

Deputetët e legjislaturës së shtatë të Kuvendit të Kosovës do të mblidhen sot për të votuar qeverinë e koalicionit Lëvizja Vetëvendosje-Lidhja Demokratike e Kosovës,...

LDK kthehet te propozimi i vjetër, i kërkon LVV-së pozitën e...

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ia ka dërguar sot me shkrim propozimin e tyre Lëvizjes Vetëvendosjes, një ditë pas ofertës për...

Avdullah Hoti: LDK ka dhënë ofertën për bashkëqeverisje, gjithçka është në...

Anëtari i Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti ka thënë sot se LDK në takimin e fundit me Lëvizjen Vetëvendosje ka dhënë...

Isa Mustafa thotë se demarkacioni me Malin e Zi është punë...

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa, ka thënë se çështja e demarkacionit me Malin e Zi është punë e kryer dhe...