Etiketimet Marrëveshja

Etiketim: Marrëveshja

Risitë e Thaçit për marrëveshjen Kosovë-Serbi, çfarë po paralajmëron presidenti?

Të hënën presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka zhvilluar një takim me homologun e tij serb, Aleksandar Vuçiq në Shtëpinë e Bardhë në Uashington....

William Walker në selinë e LDK, a po përpiqet të bindë...

Ish-shefi i misionit të OSBE, William Walker ka arritur në zyrat qendrore të LDK-së, në Prishtinë, nga ku do të takohet me liderë të...

Avdullah Hoti: LDK ka dhënë ofertën për bashkëqeverisje, gjithçka është në...

Anëtari i Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti ka thënë sot se LDK në takimin e fundit me Lëvizjen Vetëvendosje ka dhënë...

Turqia “merr” Laçin/ Firmoset marrëveshja për 500 shtëpitë, ministri turk: Jemi...

Kryeministri Edi Rama priti këtë paradite ministrin turk të Mjedisit, Murat Kurum, me të cilin nënshkroi marrëveshjen e bashkëpunimin për ndërtimin e 500 banesave...

Mos arritja e marrëveshjës në mes LDK’së dhe LVV’së….

Nga Adem BytyçiMos arritja e marrëveshjës në mes LDK'së , dhe LVV'së, për ta formuar qeverinë e vërteton  thënjën se : "Aty ku thonë ...

12 vjet nga shqyrtimi i planit të Ahtisaarit në OKB

Para 12 vjetësh filloi shqyrtimi i planit të Ahtisaarit në Këshillin e Sigurimit të OKB-së. Pas dyerve të mbyllura më 3 prill 2007, ishte...

Ministri Reçica nënshkruan marrëveshje për mbrojtjen e fëmijëve

Ministri Reçica nënshkruan marrëveshje për mbrojtjen e fëmijëvePrishtinë, më 28 shkurt 2019Ministria e Punës dhe Mirëqenies Sociale dhe organizata “World...

Medvegja me nëntokë me ari (547 milionë tonë) dhe Bujanovci mbeten...

Në rrjetet sociale u shfaq i ashtuquajturi zgjidhje për Kosovën . Detajet e dyshuara të përcaktimit sipas të cilit Presheva dhe 6...

Trump thotë se marrëveshja tregtare me Kinën po shënon progres

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se ka zhvilluar një telefonatë të gjatë me presidentin e Kinës Xi Jinping, duke...

Ambasadori i SHBA-së, Kyle Scott: Përkrah përpjekjet e Vuçiqit rreth Kosovës

Ambasadori i SHBA-së në Serbi Kyle Scott ka thënë sot se përkrah përpjekjet e kryetarit të Serbisë Aleksandar Vuçiq për zgjidhjen e çështjes së...