Etiketimet Vetëvendosje

Etiketim: Vetëvendosje

Vetëvendosje e citoi Kushtetutën e Serbisë në ankesën për dekretin e...

Juristi i njohur, Dastid Pallaska ka zbuluar se Vetëvendosje në kërkesën e saj në Gjykatën Kushtetuese për dekretimin e Avdullah Hotit si kandidat për...

Vetëvendosje me ofertë të re për LDK-në

Lëvizja Vetëvendosje e drejtuar nga Albin Kurti i ka bërë edhe një ofertë të re Lidhjes Demokratike të Kosovës.Burime të Gazetës Blic të afërta...

‘Der Standard’: Kosova drejt zgjedhjeve nëse s’ka qeveri deri më 24...

Gazeta austriake “Der Standard”, i ka kushtuar një artikull situatës politike në Kosovës.Është e paqartë nëse qeveria e re do të formohet pasi Albin...

A thua vota e diasporës është problemi që po vonohet...

5000 mijë vota të diasporës janë shkaku që po vonohet shpallja e rezultatit përfundimtar të zgjedhjeve që i hap rrugë krijimit të qeverisë së...

Në Ferizaj: Aktivistët e Vetëvendosjes kanë sulmuar veprimtarin e PDK-së, Jakup...

Dega e Partisë Demokratike në Ferizaj përmes një reagimi të bërë për media ka thënë se aktivistë të Vetëvendosjes kanë sulmuar fizikisht veprimtarin e...

Vetëvendosje: Prokuroria e Prizrenit të mos i kryej hetimet për vdekjen...

Lëvizja Vetëvendosje ka mbajtur një konferencë për media lidhur me konstatimet e institutit zviceran për vdekjen e aktivistit të tyre Astrit Dehari.Albulena Haxhiu tha...

Nesër takohen grupet punuese të VV-së dhe LDK-së

Grupet punues të Vetëvendosjes dhe të LDK-së, do të takohen nesër për herë të parë. Ky vjen pas takimit të kreut të VV-së, Albin Kurtit...

Besian Mustafa flet për negociatat me Vetëvendosjen, tregon a do të...

Vetëm pak kohë pasi zëdhënësi i LDK-së, Besian Mustafa, tha se kjo parti i prolongon bisedat me VV-në për arritjen e marrëveshjes për formimin...

Deputetja, Pacolli: Familja Daci duhet t’i refuzojë paratë e Qeverisë

Vendimi i sotëm i Qeverisë së Kosovës që, pas vdekjes së zëvendësministrit Arian Daci, familjes Daci t’i ndahen 15 mijë euro, ka...

Dardan Molliqaj: LDK dhe VV frikësohen të iniciojnë mocion mosbesimi ndaj...

Deputeti i PSD-së në Kuvendin e Kosovës, Dardan Molliqaj, ka sfiduar LDK-në dhe Vetëvendosjen duke thënë se nëse ata bashkë me Listën...