Valon Murati: Serbia duke përdorur Kushtetutën e Kosovës synon delegjitimimin e saj

12.04.2019 15:19:57
Kryetari i Lëvizjes për Bashkim, Valon Murati, ka thënë se Serbia duke e përdorur Kushtetutën e Kosovës po synon delegjitimimin e saj.

Ai ka thënë se kjo është një lojë që Serbia ka kohë që po e luan dhe synon ta luajë me Kosovën për shkak se korniza e saj kushtetuese dhe ligjore e mundëson këtë, transmeton Klan Kosova.

“Presidenti serb, Aleksandër Vuçiq e paska bërë të qartë taktikën serbe për zgjedhjet në veri. Lista Serbe të marrë pjesë në zgjedhje, t’i fitojë ato, dhe të nesërmen të japin dorëheqje”.

Më poshtë mund ta lexoni shkrimin e plotë të kryetarit Murati në Facebook.