Zyrtare: Barcelona vazhdon kontratat me dy yje

19.07.2016 10:47:07

Barcelona ka njoftuar se ka vazhduar kontratat me Sergi Samperin dhe Munir El Haddadi

Barcelona nuk ka të ndalur. Përveç përforcimeve, kampioni i La Ligas ka nisur t’i blindoj edhe yjet e rinj.

Ekipi nga ka njoftuar se ka vazhduar kontratat me Sergi Samperin dhe Munir El Haddadi.

Të dy lojtarët kanë vazhduar kontratat deri në vitin 2019. Kurse, kaluzola e kontratës së El Haddadi do të jetë 60 milion euro, kurse e Samperit 50 milionë euro.
munir_1468923492-8435221samer_1468923492-6743883