Leipzig interesohet për Onyekuru

26.01.2017 23:03:46

Onyekuru ka qënë në formë fantastike në këtë sezon me 12 gola dhe gjashtë asistime në 22 ndeshje, për belgun që interesohen edhe disa skuadra të rendësishme evropiane, siq janë: Celtic, Arsenal dhe Liverpool.

Megjithatë, Drejtori ekzekutiv i klubit Christoph Henkelse e ndjen që ai nuk do të bashkohet gjigantit skocez.

“Ne e dimë që Celic janë të interesuar, por Red Bull Lepzig janë më të favorizuar për shërbimet e lojtarit. Unë nuk mendoj se Premiere Liga skoceze është një opsion për Henry,” tha ai për ESPN. /fokusi.org/