Parashikimi i motit për nesër

10.10.2020 19:25:18

Instituti Hidrometeorologjik i vendit njofton se dita e nesërme do të vazhdoj me mot të qëndrueshëm, kryesisht me diell dhe vranësira kalimtare.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 5-7 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 19-21 gradë Celsius

Do të fryjë erë e lehtë deri mesare nga drejtimi i verilindjes