Etiketimet Atentati

Etiketim: Atentati

Atentat në Tiranë

Të Komuna e Parisit në Tiranë , rreth ores 22-00 të natës se sontme  ka ndodhur një atentatme armë zjari. Një person mashkull rreth moshes...

13 vite nga atentati ndaj Ibrahim Rugovës

Në mëngjesin e 15 marsit 2005, Presidenti i asaj kohe Ibrahim Rugova i kishte mbijetuar një atentati me bombë. Ngjarja kishte ndodhur përderisa eskorta e...

Të vritesh për një autogol, arrestohet porositësi i atentatit të mbrojtësit...

24 vite më parë, mbrojtësi dhe njëherazi kapiteni i kombëtares kolumbiane të futbollit të asaj kohe, Andres Escobar u ekzekutua vetëm 5 ditë pas...

Atentat në Vlorë, shënjestra një 23 vjeçar

Një 23 vjeçar është plagosur në këmbë me armë zjarri nga dy persona të martën në hyrje të qytetit të Orikumit. Burimet nga policia thanë...

Mjeti i blinduar i biznesmenit Dashamir Gjoka u qëllua me 15...

Sipas të dhënave nga ana e policisë, mbi automjetin e biznesmenit Dashamir Gjoka është qëlluar me të paktën 15 plumba. Në atentatin e ndodhur...