Etiketimet Beteja e Kosharës

Etiketim: Beteja e Kosharës

Poezia “Liria” e Bedri Gjinajt, nuk është pjesë e librit me...

Nga Sabit Rrustemi PËR HIR TË KORREKTËSISË Poezia e Bedri Gjinajt, me titull LIRIA, e publikuar diku mes viteve 1942 - 1943, në Tiranë, e...

“Njohje” me hipokrizi e Betejës së Kosharës nga “krahu i luftës”!

Shkruan: Florim Zeqa Nën heshtjen e varreve të dëshmorëve dhe bekimin e të gjallëve të vdekur, në Koshare u përkujtua 9 prilli i vitit 1999,...

Isa Mustafa flet për Betejën e Kosharës dhe për Kushtetutën e...

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, i cili para dy ditësh është kthyer nga Gjermania, ku ka qenë për trajtim mjekësor, sot ka kujtuar Betejën...