Etiketimet Hashim Thaçi

Etiketim: Hashim Thaçi

Haga/ Skadon afati për akuzën ndaj Hashim Thaçit: Spekulime për fatin...

Ka skaduar afati për konfirmimin e akuzave ndaj presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi nga Dhomat e Specializuara në Hagë. Dhomat e Specializuara në Hagë nuk...

Hashim Thaçi mirëpret njohjen e shtetësisë së Kosovës nga Izraeli, thotë...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka mirëpritur njohjen e Kosovës si shtet i pavarur dhe sovran nga Izraeli. Përmes një postimi në Twitter, Thaçi ka...

Presidenti Thaçi i pikëlluar me vdekjet e qytetarëve nga koronavirusi, ngushëllon...

  Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka ngushëlluar familjarët e viktimave nga koronavirusi. Në Kosovë numri i viktimave nga koronavirusit ditëve të fundit ka shënuar rritje. Pas...

Thaçi takoi Hysenin: Në Bruksel duhet të dialogohet vetëm për njohje...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka pritur Koordinatorin Shtetëror për Dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, Skënder Hysenin. Thaçi e ka uruar edhe një herë...

Hashim Thaçi kujton të rënët e Betejës së Rahovecit

Presidenti Hashim Thaçi ka kujtuar të rënët në përvjetorin e 22-të të Betejës së Rahovecit. Përmes një shkrimi në Facebook, Thaçi tha se kjo ishte...

Hashim Thaçi: Unë nuk kam bërë asnjë lloj krimi të pretenduar

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka folur para medieve pas intervistimit të sotëm që ishte rrjedhimisht dita e katërt e intervistimit të tij në...

Presidenti Thaçi edhe sot vazhdon intervistimin në Hagë

Presidenti i vendit Hashim Thaçi edhe gjatë ditës së sotme do të intervistohet nga Zyra e Prokurorisë së Specializuar në Hagë. Ai për tri ditë...

Sot, Hashim Thaçi intervistohet nga Prokuroria Speciale

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi pritet sot të intervistohet si i ftuar nga Prokuroria Speciale në Hagë. Në propozim-aktakuzën e publikuar më 24 qershor nga...

Çfarë thonë avokatët kosovarë për intervistimin e nesërm të Thaçit në...

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi nesër do të udhëtojë për në Hagë si i ftuar nga Prokuroria Speciale për t’u intervistuar. Këtë ai e bëri...

Hashim Thaçi-Kushtetueses për zgjedhjet në Podujevë: Respektova Kushtetutën dhe mbrojta shëndetin...

Prej disa ditësh të dhënat që po publikon Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK) flasin për numrin e madh të të infektuarëve...