Etiketimet Hashim Thaçi

Etiketim: Hashim Thaçi

Hashim Thaçi përkujton 14 ushtarët britanikë: Ata janë heronj edhe të...

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, në kuadër të ceremonisë së Ditës së Përkujtimit të Mbretërisë së Bashkuar, sot ka kujtuar dhe nderuar sakrificën e...

Rasti historik i Albin Kurtit!

Shkruan: Florim Zeqa Pas publikimit të rezultateve përfundimtare nga ana e KQZ-së, edhe zyrtarisht LVV-ja doli të jetë fituese e zgjedhjeve të 6 tetorit. Për...

Thaçi kujton Afrim Zhitinë dhe Fahri Fazliun në 30 vjetorin e...

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, në 30 vjetorin e rënies heroike ka kujtuar dy heronjtë e hershëm të Lëvizjes Kombëtare, Afrim Zhitinë dhe Fahri...

Thaçi nga Japonia: Kosova në vitin 2025 do të marr pjesë...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi po qëndron në Japoni në një vizitë zyrtare. Ai ka zhvilluar takime në Osaka dhe Kyoto. Për të shtyrë përpara...

Hashim Thaçi, pas shpërndarjes së Kuvendit: Së shpejti do të marr...

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, menjëherë pas shpërndarjes së Kuvendit të Kosovës, ka dalë me një deklaratë. Sipas deklaratës, shpërndarja e sotme e...

Thaqi sfidon partitë: Jam i gatshëm t’i shpalli menjëherë zgjedhjet e...

Hashim Thaçi, ka takuar sot kryetaren e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka, me të cilën ka biseduar për gatishmërinë e këtij institucioni për...

Ramush Haradinaj sot intervistohet në Hagë

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, do të merret sot në pyetje nga Prokuroria Speciale për Krime Lufte në Kosovë. Haradinaj udhëtoi drejt Hagës,...

Të paturpshmit nuk kanë fytyrë

Nga Binak Maxharraj Kësaj radhe Gjykata Speciale ne Hagë e pska rritë zullumin.Po ngjitët me ftesa maja e pushtetit.U qojë selam disave te pushtetshëm se...

Ngjarjet kryesore të ditës në Kosovë

Këto janë ngjarjet kryesore për ditën e sotme. Kryeministri Ramush Haradinaj pret në takim delegacionin gjerman të kryesuar nga zëvendës presidenti i Parlamentit Evropian, Rainer...

Hashim Thaçi paralajmëron: Nëse nuk ndryshon sistemi zgjedhor, largohem përgjithmonë nga...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në emisionin “Personale” me Krenare Vokshi-Shala në RTV Dukagjini, ka thënë se shqetësimi i tij më i vogël është...