Etiketimet Jusuf M. Bytyçi

Etiketim: Jusuf M. Bytyçi

Detlef Lins: Vetëm ata që kontaktojnë dhe bashkëpunojnë me njëri-tjetrin dhe...

Intervistë me z. Detlef Lins, ish-kryetarin e komunës së Sundern të Gjermanisë, tash drejtor Menaxhues i Parkut Natyror “Sauerland Rothaargebirge” Kosova po punon shumë për...

Invalidët e luftës, kujtojnë plagët dhe peripecitë e mjekut Agim Hazrolli...

Dr. Agim Hazrolli, kirurg-urolog, pikërisht në vitin që kishte kryer specializimin në Lubjanë të Sllovenisë, pa hezitim ishte paraqitur mjek i luftës për nevojat...

Dhjetë vjet Pavarësi/ Urime Kosovë! Urime qytetarë të Republikës së Kosovës!...

Të festojmë me takat, të urojmë sa mundemi, sa më unikë e duke shtrëguar duartë e afërsisë e të solidaritetit! Nga Jusuf M. Bytyçi Prishtinë, 16...

KEDS-KESCO, lë malishevasit çdo fundjavë në terr të gjatë!

Mirëpo, pavarësisht se kaluan katër vite nga privatizimi, keqsjellja e papërgjegjshmëria e autoriteteve të KEDS-it vazhdon me avazin e vjetër.  Vallë, do të konsideronim pa...

28 vjetori i degës së LDK-së në Malishevë/ Dikur me nam,...

Dikur me nam, por sot, në pozitë të palakmueshme! Pavarësisht nga telashet me “patriotët” e dalë nga lufta, LDK-ja në Malishevë ishte edhe fituese...

Profesor Cana – historian, humanist dhe atdhetar i madh i çështjes...

Nëntë vjet pas shkuarjes në amshim të profesorit Zekeria Cana Nga Jusuf M. Bytyçi Kontributi i tij, u dëshmua edhe në periudhën e luftës për Liri,...

Si ju duket vetja në pasqyrë, qeveritarë me dhe pa alltia?!

Nga Jusuf M. Bytyçi "Askush nuk po e shihke veten", është një fjalë e hershme popullore shqipe. Se Qeveria Haradinaj 2, me koalicionin më të...

Qeveri se jo mahi, e banalizuat edhe më “kauzën” për shtetin!

Nga: Jusuf M. Bytyçi "Më jepni edhe një shansë, që ta vazhdoj punën e ndërprerë të njëqind ditëshit tim të qeverisjes së vitit 2004-2007, me...

Për veteranët, përballjet e tyre pa pensione, fajet e komandantëve që...

Koston e papërballueshme të shtetit, për kompensimin e siç thuhet 60 mijë veteranëve, shumica e tyre falsifikatorë, blerës të statusit me para, në këmbim...