Etiketimet Lidhja Demokratike e Kosovës

Etiketim: Lidhja Demokratike e Kosovës

Avdullah Hoti udhëton për në SHBA, thotë se u ftua nga...

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Avdullah Hoti, sot do të udhëtojë për në SHBA. Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së,...

Imri Ahmeti rizgjidhet kryetar i LDK-së në Lipjan

Lidhja Demokratike e Kosovës ka përfunduar zgjedhjet e brendshme në degën e saj në Lipjan. Për të tretën herë, kryetar i LDK-së në këtë...

Kushtetuesja aprovon kërkesën e LDK-së dhe VV-së: Delegacioni shtetëror është antikushtetues

Gjykata Kushtetuese e Republikës së Kosovës, ka vendosur rreth kërkesës së parashtruar nga deputetët e opozitës, Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Vetëvendosjes për Ligjin...

Opozita kërkon seancë të jashtëzakonshme për raportin në rastin “gylenistët”

Lidhja Demokratike e Kosovës nëpërmjet një komunikate për media njofton se në mbështetje të partive opozitare dhe disa deputetëve të pavarur, sot kanë dorëzuar...

Lidhjen Demokratike reagon për takimet e fshehta të Qeverisë së...

Takimi i fshehtë i përfaqësuesve të Qeverisë së Kosovës dhe atyre të Serbisë në Berlin, për Lidhjen Demokratike të Kosovës, është i papranueshëm dhe...

LDK: Veprimet e Uran Ismailit për ta shpëtuar shefin e tij...

Lidhja Demokratike e Kosovës nëpërmjet një komunikate për media ka reaguar në lidhje me deklaratat e nënkryetarit të PDK-së, Uran Ismaili, sot në një...

Isa Mustafa dërgon telegram ngushëllim për ministrin Klaus Klinkel

Me rastin e vdekjes të ish-ministrit të Jashtëm gjerman, Klaus Klinkel, në emrin e tij po ashtuedhe ne emer të LDK-sç  ka ngushëlluar  shtetin...

A është shndërruar LDK në parti që e drejton korpusi medietik...

Nga Rexhep Kastrati Lidhja Demokratike Kosovës,  partia lëvizje që në krye me presidentin Rugova, nisi dhe udhëhoqi procesi më të madh në historinë e Kosovës,...

Avdullah Hoti shpjegon arsyet e dështimit të takimit ...

Shefi i grupit parlamentar të Lidhjës Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti për dështimin  e takimit të sotem në Bruksel thotë se është dështim që ka...

Avdullah Hoti: LDK-ja e mirëpret deklaratën e qartë të Gjermanisë dhe...

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës z.Avdullah Hoti ka deklaruar se LDK-ja e mirëpret deklaratën e qartë të Gjermanisë dhe Austrisë,...