Etiketimet Marrëveshja

Etiketim: Marrëveshja

Në Shqipëri: Marrëveshja PS-PD drejt dështimit, shkak data e zgjedhjeve

Kur dukej se gjithçka po merrte drejtimin e duhur, marrëveshja politike mes PS dhe PD ka dështuar sërish. Shkaku i këtij dështimi mes palëve,...

Lulzim Basha takon sërish aleatët, Duka: Jemi afër marrëveshjes

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, ka zhvilluar një takim të dytë aleatët e tij sot në mesditë në funksion të zgjidhjes së krizës politike....

Ismet Beqiri i bindur se i kanë votat për demarkacionin

Të hënën marrëveshja për demarkacionin mes Kosovës dhe Malit të Zi do të shkojë në Kuvend, ku gjatë asaj jave pritet të dal në...

Ministria e Arsimit, Arsim Bajrami, nënshkroi në SHBA katër Marrëveshje me...

Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë gjatë vizitës që këto ditë po realizon në ShBA ka nënshkruar Marrëveshje Bashkëpunimi me katër  Universitetet më të...

Dështon marrëveshja e themelimit të Fondit për Ballkanin Perëndimor

  Marrëveshja për themelimin e Fondit për Ballkanin Perëndimor nuk ka marrë votat e mjaftueshme të deputetëve të Kuvendit të Kosovës.   Për këtë marrëveshje kanë votuar...

Rama publikon marrëveshjen e arritur në mes pozitës dhe opozitës (Foto)

Kreu i qeverisë Edi Rama, i cili ndodhet në seancën plenare duke ndjekur fjalimet para se të miratohet drafti për Reformën në Drejtësi, ka...