Etiketimet Ramush Haradinaj

Etiketim: Ramush Haradinaj

Ramush Haradinaj në PDK, takon Hoxhajn

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj pas pak minutave pritet të zhvillojë një takim me strukturat e Partisë Demokratike të Kosovës. Telegrafi...

Ramush Haradinaj thotë se Kosova po e mposht pandeminë, kërkon lirimin...

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka thënë se Kosova është në rrugë të mirë të mposhtjes së pandemisë. Megjithatë, ai kërkon që të hiqen kufizimet...

Ramush Haradinaj kujton heroin Bekim Berisha dhe të tjerët: Luftëtarë të...

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka kujtuar sot heronjtë Bekim Berisha-Abeja, Bedri Shalën, Elton Zherka, Përmet Vula, Bashkim Leku dhe...

Ramush Haradinaj i drejtohet nënës së vëllezërve Bytyqi: Djemtë tu erdhën...

Në 21-vjetorin e rënies, kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës,  Ramush Haradinaj, ka kujtuar tre dëshmorët e “Batalionit Atlantiku” Agron, Yll e Mehmet...

AAK-ja mbështet dialogun në Uashington me tri parime që s’duhet të...

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, gjatë një konference për media ka thënë se partia e tij e mbështet delegacionin e...

Ramush Haradinaj përkujton babë Hilmiun në dyvjetorin e kalimit në amshim

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka kujtuar babain e tij, Hilmi Haradinaj, në përvjetorin e dytë të vdekjes. Haradinaj ka theksuar se babai i...

Ramush Haradinaj kujton heronjtë Mustafa dhe Malaj: Ata gjetën përjetësinë, pak...

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) Ramush Haradinaj, ka përkujtuar 21 vjetorin e  rënies së heronjëve të Kosovës, Burim Mustafa dhe Shpend...

Ramush Haradinaj: Vota për Qeverinë Hoti, votë për Kosovën

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka thënë se qeveria e cila do të votohet sot nga Parlamenti i Kosovës, është jetike për vendin. Haradinaj ka...

Ramush Haradinaj flet për protestat e Lëvizjes Vetëvendosje: Pushteti proteston, ky...

Lideri i AAK-së  dhe ish-kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka deklaruar se Lëvizja Vetëvendosje nuk mund t’ia imponojë vendit zgjidhjet politike përmes protestave. Ai ka...

Ramush Haradinaj: Kosova përjetë do t’i kujtojë me përulje martirët e...

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se Kosova përjetë do t’i kujtojë me përulje martirët e masakrës së Lybeniqit. Haradinaj...