Etiketimet Rita Ora

Etiketim: Rita Ora

Dhejtëvjetori i pavarësisë, Rita Ora dhe mjerimi politik e medietik i...

Nga Rexhep Kastrati Rita Ora ishte në Prishtinë më 17 shkurt në një koncert të aranzhuar më parë dhe të paraqitur si sukses të madh...

Mesazhi i Rita Orës pas largimit nga Kosova: Jam krenare që...

Këngëtarja me famë botërore, Rita Ora ka qëndruar dje në Kosovë. Në koncertin e mbajtur në Prishtinë, ajo  ka realizuar performancë spektakolare për të  gjithë të...

Presidenti e dekoron Rita Orën Medaljen Presidenciale Jubilare të dhjetëvjetorit të...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka dekoruar këngëtaren kosovare me famë botërore, Rita Orën, me Medaljen Presidenciale Jubilare të dhjetëvjetorit të pavarësisë. Thaçi ka...

Pas koncertit, Rita Ora largohet nga Kosova

Këngëtarja Rita Ora sonte ka përfomruar në koncertin e organizuar për nder të 10 vjetorit të pavarësisë së Kosovës. E tani që koncerti përfundoi, ajo...

Rita Ora konfirmon vizitën në Kosovë

Revista prestigjioze “The Vogue” ka konfirmuar se këngëtarja me famë botërore Rita Ora do të vizitojë Kosovën gjatë vitit 2018. Në një intervistë gjatë ceremonisë...

“The Times”: Kosova po prodhon këngëtaret më të mira në botë

Gazeta më e vjetër britanike, njëkohësisht më e besueshmja, “The Times”, është shprehur e befasuar me këngëtarët kosovare që po bëjnë bujë në botë. “Si...