Pse nuk provon të shijosh dimrin me të bardhën e borës?

E bardha është një nga ngjyrat që nuk duket edhe aq familjare për stinën e dimrit, megjithatë një nga ngjyrat simbol të...

Pesë arsye pse të përmuajshmet tuaja po zgjasin kaq shumë ditë!

Të jemi të sinqertë: Cikli menstrual është një lloj dhimbjeje, por imagjinoni pak nëse periodat tuaja po zgjasin më shumë se zakonisht. Në fakt, cikli...

Si ta hidratojmë lëkurën

Vetëm dhjetë minuta përkushtim në ditë mund ta mbajë lëkurën të shkëlqyeshme dhe të shëndetshme në vite. Hapi i parë: Pastroni fytyrën tuaj duke përdorur një...

Si t’i identifikoni preparatet e mira për flokë?

Kur të mësoni se cilat produkte zbusin dhe ushqejnë flokët dhe cilat i thajnë dhe i dëmtojnë, do të jeni një hap afër t’i...

Ky truk me jastëkun do të shpëtojë nga vapa e tmerrshme e kësaj vere,...

Gjatë ditës, vera mund të jetë e bukur por kur vjen puna te gjumi i natës, gjërat ndërlikohen. Vapa t’i vështirëson të gjitha dhe kondicioneri...

Si të humbni peshë pas pushimeve verore?

Nëse gjatë pushimeve nuk jeni brengosur për peshën, mendimi për të filluar një dietë mund të duket i frikshëm Por mos u shqetësoni – ekspertët...

Keni flokun e thatë? Me këtë maskë i thoni lamtmirë përgjithmonë

Nuk është aspak e vështirë të bësh një maskë ideale për flokët tuaj në kushte shtëpie. Në fakt, ju do të përdorni të njëjtët përbërës,...

Sheqeri e rritë rrezikun e demencës për 33%

Shkencëtarët për një kohë të gjatë kanë sugjeruar se stili i pashëndetshëm i jetesës ndikon shumë në shëndetin e trurit. Ndërkaq këto ditë, hulumtimet e...

Gërsheti ADN, trendi i çmendur i flokëve për këtë verë (Foto+Video)

Flokë ylber, flokë holografikë, flokë rozë të artë. Kur vjen puna tek modelet dhe ngjyrat e flokëve, 2018-a është pa dyshim viti më divers....

Me këtë sprej kundër tenjave urgjentisht spërkatni dyshekun, tepihun dhe perdet

Pengoni me kohë përhapjen e tenjave me vetëm dy përbërës! Për të penguar shfaqjen e reaksioneve alergjike, do të ishte mirë të bëni këtë sprej...