Zidane: Ronaldo është i zhgënjyer

02.10.2017 09:56:25

 

Zidane ka folur pas ndeshjes që Real Madrid fitoi kundër Espanyollit me rezultat 2-0.

Trajneri francez ka thënë se Ronaldo është i zhgënjyer për shkak se nuk po mund të shënoj.

“Ai nuk është i lodhur, ka qenë shumë i përjashtuar, ai është shumë i zhgënjyer sepse nuk ka shënuar ende në Ligë, por ky është futbolli”, ka thënë Zidane.

Ai gjithashtu ka folur edhe për debutimin e Achraf me skuadrën e parë.

“Jam shumë i lumtur për të, kjo është loja e tij e parë këtu në Bernabeu, dhe e ka bërë në mënyrë spektakolare: lart, poshtë, duke mbrojtur, serioz, i lehtë … Unë jam i lumtur për debutimin e tij për shkak se për të dhe jetën e tij është e një ditë e madhe. Për të qenë debutimi i tij, ai ka bërë një lojë të mrekullueshme. Do ta mbaj mend gjatë tërë jetës së tij. Jam i lumtur dhe ai ka bërë shumë mirë. Ne jemi të lumtur për të”, shtoi tekniku.