Sevilla përforcon mesfushën, merr lojtarin e Dortmund

26.08.2021 10:21:23

Sevilla përforcon mesfushën me një element shumë të rëndësishëm.Thomas Delaney mund të konsiderohet futbollisti më i ri i skuadrës andaluziane.

Mesfushori danez ka mbrritur në Spanjë për vizitat mjekësore dhe firmën në kontratën me Sevillan, ndërkohë që arkat e Borussias së Dortmundit do të shkojnë 7 milionë euro për kartonin Delaney.

30-vjeçari skandinav do të firmosë për 4 vitet e ardhshme me Sevillan.