Etiketimet Diaspora

Etiketim: Diaspora

Hagë/ Presidenti Thaçi intervistohen në ora 13:00

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot do të intervistohet nga Dhomat e Specializuara. Disa burim kanë treguar se presidenti Thaçi do të intervistohet në ora...

Enver Hoxhaj/ Krijimi i qeverisë së re, legjitim dhe kushtetues

Prej më shumë se një muaj, Kosova po përballet me virusin COVID-19, pandemi kjo e cila ka trazuar thuajse gjithë botën. Deri më sot numri...

A thua vota e diasporës është problemi që po vonohet...

5000 mijë vota të diasporës janë shkaku që po vonohet shpallja e rezultatit përfundimtar të zgjedhjeve që i hap rrugë krijimit të qeverisë së...

Thaçi: Duhet të kalohet mbi trupin tim nëse ka ndarje të...

Hashim Thaçi ka shprehur angazhimin e tij për ngrirjen e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë për një normalizim të marrëdhënieve dy...

Pavarsia e Kosovës hapi i parë drejtë vetëdijesimit dhe bashkimit

Nga Ahmet Asani Të dashur miq, zonja e zotëri, në Atëdhe e Diasporë, ju përcjell urimet më të përzemërta...

Në emër të kujt flet sekseri anonim!?

Shkruan: Florim Zeqa                 Mbase shkrimi analitik "Sekserët e Diasporës levë...

Sekserët e Diasporës, levë e pushtetarëve të inkriminuar!

Nga Florim Zeqa Përderisa dy dekada më parë, fondet e luftës, përkatësisht Fondi i 3%-it dhe Fondi "Vendlindja Thërret"...

Kumanovarët e diasporës kanë dëshirë të bëjnë investime në vendlindje

Nga  Ahmet Asani Nuk njoh Kumanovarë ne diaspore i cili nuk ka deshire te beje nje investim ne vendlindje! Ne pamundesi qe te bejne investime...

Majko rikthehet në Kuvend tre ditë pas sherrit me Ramën

Tre ditë pas debatit me tone të nxehta me kryeministrin Rama, ku braktisi Kuvendin duke mos votuar as ligjin për Teatrin, Pandeli Majko është...

Sot në Prishtinë hapet Panairi Ndërkombëtar i Librit

Sot fillon Panairi Ndërkombëtar i Librit në Prishtinë. Sipas organizatorëve, gjithçka është gati që ky vit jubilar të organizohet në mënyrën më të mirë....