Etiketimet Franca

Etiketim: Franca

Franca: Lufta me koronavirusin sapo ka filluar

Kryeministri francez Edouard Philipe ka parlajmëruar qytetarët e vet se 15 ditët e para të prillit do të jenë shumë më të vështira se...

Le të bëhem unë i keqi…’, Macron sqaron pse refuzoi negociatat...

Presidenti Emmanuel Macron i është rikthyer temës së anëtarësimit të Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë në BE. Ai shprehet se Franca nuk ka qenë...

“Arena Kombëtare” hapet për ndeshjen me Francën, ja sa kushtojnë biletat

Shqipëri-Francë do të jetë ndeshja e parë zyrtare dhe inauguruese në stadiumin më të ri në vendin tonë, në “Arenën Kombëtare” të kryeqytetit. Ndërkohë...

Përballja e Kosovës me të kthyerit nga Siria

Në veri të Sirisë kanë mbetur me mijëra ish-luftëtarë të IS nga vendet e huaja. Gati asnjë vend nuk do t’i pranojë ata. Kosova...

Kuqezinjtë në prag të përballjes me Francën, dy futbollistë me probleme

Kombëtarja shqiptare ka zhvilluar paraditen e sotme seancën e dytë stërvitore në prag të përgatitjeve për sfidën e ditës së shtunë ndaj Francës, të...

S ka lobim as viza për Kosovën

Njohësit e proceseve integruese po i kritikojnë drejtuesit e institucioneve të Kosovës se nuk po lobojnë sa duhet për liberalizim të vizave me Bashkimin...

Zidane ia thotë Pogbas: Tani ose kurrë

Skuadra e Real Madrid me gjasë është e vendosur që ta transferojë francezin Paul Pogba gjatë këtij afati kalimtar. Mesfushori i Manchester United është raportuar...

Gjermania pro, Franca kundër liberalizimit të vizave

Samiti që do të mbahet nesër në Berlin, duket se nuk do të sjellë asnjë rezultat për liberalizimin e vizave. Deri para tre javëve, Gjermania...

Notre Dame – Lugina

Nga Liridon Amidi • Si mund t’i krahasojmë këto dy emra kur njëra është tërësi territoriale ndërsa tjetra është institucion kulturor?! • Si mund t’i krahasojmë...

Franca emeton pulla postare me histori shqiptare

Posta Franceze ka emetuar pullën postare me imazhin e Gjergj Kastriot Skënderbeut. Ajo është dizajnuar nga piktori i njohur shqiptar Zamir Mati,...