Etiketimet Instituti Demokratik i Kosovës

Etiketim: Instituti Demokratik i Kosovës

KDI letër Thaçit e Haradinajt: Mos dakordimi i juaj për takimin...

Instituti Demokratik i Kosovës (KDI), i ka dërguar letër të hapur presidentit Hashim Thaçi dhe kryeministrit Ramush Haradinaj, lidhur me takimin e Berlinit. Përmes kësaj...

Kërkohet tërheqja e Projektligjit për paga

Projektligji për pagat në sektorin publik, i cili si i tillë ka futur në grevë mësimdhënësit, mjekët kirurgë dhe ka shfaqur pakënaqësi...

KDI kërkon hetim për kontratën që i humbi Kosovës 53 milionë...

Instituti Demokratik i Kosovës (KDI), ka fajësuar qeveritë për neglizhencë, e që sipas këtij instituti që nga viti 2014 deri në vitin...

KDI: Komisionet parlamentare konkludojnë se Serbia nuk ka zbatuar shumicën e...

Instituti Demokratik i Kosovës (KDI),  në bashkëpunim me Komisionin Parlamentar për Punë të Jashtme, Diasporë dhe Investime Strategjike...

KDI prezanton rezultatet e sondazhit për dialogun Kosovë-Serbi

Instituti Demokratik i Kosovës sot mban një konferencë për media ku do të prezantojë rezultatet e sondazhit me opinionin publik, lidhur me fazën përfundimtare...

KDI: Paritë politike larg arritjes së konsensusit politik për dialogun

Instituti Demokratik i Kosovës (KDI) ka mbajtur sot tryezën “Faza finale e dialogut: këndvështrimi i subjekteve politike”, me shefat e grupeve parlamentare të partive...

KDI: Qytetarët të pakënaqur me mungesën e transparencës, kërkojnë konsensus politik...

Instituti Demokratik i Kosovës (KDI), organizoi sot tryezën në Ferizaj me temën “Dialogu Kosovë-Serbi: këndvështrimi i qytetarëve të rajonit të Ferizajt”. Me këtë rast Jeta...

Parlamenti i Kosovës heshtë, fushata zgjedhore vazhdon

Fushata parazgjedhore për zgjedhjet lokale, të cilat do të mbahen më 22 tetor,vlerësohet se është duke ndikuar negativisht në funksionimin dhe punën e Kuvendit të...

KDI thotë se puna e Kuvendit është anashkaluar nga partitë, të...

(KDI), u ka bërë thirrje partive politike që t’i kthehen punës së Kuvendit. Sipas një komunikate të KDI-së,e  cila edhe monitorin punën e legjislativit organi...

Fushata zgjedhore: Arrin në 88 mijë euro dënimi i subjekteve politike

Fushata zgjedhore për zgjedhjet e 11 qershorit vazhdon me shkelje të rregullave zgjedhore nga partitë politike. Deri më tani, dënimet ndaj subjekteve politike për...