Etiketimet LDK

Etiketim: LDK

Pak ditë para Kuvendit zgjedhor, ish-deputeti propozohet për kryetar të LDK-së

Osman Ferizi, kryetar i degës së LDK-së në Gjermani e ka bërë një propozim për kryetar të Lidhjes Demokratike, pak ditë para mbajtjes së...

LDK njofton se lista e saj zgjedhore për 14 shkurt është...

Lidhja Demokratike e Kosovës ka njoftuar për përditësimin e numrave të kandidatëve për deputetë. Ky njoftim vjen për shkak që lista e LDK-së ka pësuar...

Arben Gashi: Për koalicione ka kohë, nuk kemi diskutuar për to...

Pas mbledhjes së kryesisë së LDK-së, anëtari i kryesisë, Arben Gashi ka thënë para mediave se nuk është diskutuar për koalicionet e mundshme. Ai tha...

Agim Veliu: Vjosa Osmani nuk përfaqëson votuesit tonë, LDK s’ka qenë...

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Veliu, u ka dhënë përgjigje të gjitha akuzave të Vjosa Osmanit të bëra mbrëmë në një intervistë...

Pas infektimit me COVID-19, nga LDK thonë se gjendja e Isa...

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Haki Rugova, ka thënë se gjendja e kryetarit të kësaj partie, Isa Mustafa, i cili ishte infektuar...

Përfundon takimi i Lajçakut me Mustafën, nuk deklarohet për medie

Përfaqësuesi Special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka përfunduar takimin me kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa dhe zyrtarë të kësaj partie. Lajçak...

LDK shtyn për nesër takimin e Kryesisë, ku pritet të caktohen...

fot arkivi Mbledhja e Kryesisë së LDK-së, e cila ishte planifikuar të mbahej sot është shtyrë për nesër. Në këtë takim do të caktohen ministrat...

Avdullah Hoti sot i paraqet programin qeverisës grupit parlamentar të...

Mandatari për kryeministër nga radhët e LDK-së, Avdullah Hoti gjatë ditës së sotme do t’i paraqesë programin qeverisës grupit parlamentar të partisë në Kuvendin...

Abrashi beson se gjykata kushtetuese do të marrë vendim në favor...

Pas takimit me AAK-në dhe Nismën, deputeti i LDK-së, Arban Abrashi ka thënë se janë takuar për të trajtuar programin qeverisës. Po ashtu Abrashi...

Mustafa dhe Hoti po bëjnë përpjekje që t’i bindin deputetët e...

Kryetari i LDK-së Isa Mustafa dhe i nominuari i kësaj partie për kryeministër Avdullah Hoti, kanë mbledhur të marten deputetët e LDK-së në selinë...