Etiketimet Nënë Tereza

Etiketim: Nënë Tereza

Figura e Nënës Tereze në shtatë shpalime të Anton Nikë Berishës

Nga Sabit Rrustemi ( Rreth kompletit të librave për Nënën Tereze: Nëna Tereze në shtatë shpalime të Anton Nikë Berishës. Shtëpia botuese “Faik Konica” e...

Maqedoni, Papa Françesku përkulet para përmendores së Nënës Terezës

Pas vizitës me kreun shtetëror në Vilën Vodno, në kuadër të viiztës në Maqedoni Papa Françesku ka vazhduar vizitën e tij në Shtëpinë Muze...

Mesha falënderuese për shenjtërimin e Nënë Terezës (Drejtpërdrejt)

Meshën e falënderimit për shenjtërimin e Nënë Terezës dhe shugurimin e dy meshtarëve të rinj në Katedralen e Prishtinës të kushtuar Shenjtës Nënë Tereza.

Meshë falënderuese për shenjtërimin e Nënë Terezës

Kisha Katolike në Kosovë ka ftuar të gjithë besimtarët dhe njerëzit vullnetmirë në Meshën e falënderimit për shenjtërimin e Nënë Terezës dhe shugurimin e...

Vetëvendosje uron për shenjtërimin e Nënë Terezës

Lëvizja Vetëvendosje i ka uror të gjithë besimtarët katolikë dhe shqiptarët,  për shenjtërimin e Nënës Terezë, Gonxhe Bojaxhiut. Komunikata e plotë nga Vetëvendosja: Si murgeshë, me...

Mustafa merr pjesë në ceremonitë për nder të shenjtërimit të Nënës...

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, së bashku me një delegacion të lartë të Qeverisë së Kosovës janë duke qëndruar në Romë, ku...

Nipi kujton Nënën Terezë

Alois Gumbar është familjari i fundit i gjallë i Nënës Terezë. Ai është një arëtar i famshëm në Shkup, Maqedoni, në vendlindjen e Nënës...