Etiketimet Policia

Etiketim: policia

Policia ndalon nje dasem dhe mbylle dy lokale në Prizren

Në realizim të vendimit të Qeverise për masat e përgjithshme dhe të veçanta për kontroll, parandalimin dhe luftimin e pandemisë COVID-19, policia rajonale në...

768 Gjoba për mosrespektimin e masave anticovid-19

Qytetarët po vazhdojnë të mos i respektojnë masat ndaj COVID-19. Vetëm gjatë 24 orëve të fundit janë shqiptuar 768 gjoba për mosrespektim të masave antiCOVID-19. Kujtojmë...

Nga e marta deri 12 vjet burg e 8 mijë euro...

Policia e Kosovës nga e marta do të nisë shqiptimin e gjobave për qytetarët që nuk respektojnë masat e dala nga Qeveria e Kosovës...

Shqipëri/ Policia gjen pranë parlamentit bomba molotov të pashpërthyera

Më datë 17.05.2020, rreth orës 22:40, në tortuar, para hyrjes për në Parlament, në kryqëzim me rrugën e Elbasanit, janë konstatuar të paplasura (të padjegura),...

Shqipëri/ Operacioni “shëtitësit”, kapen hajdutët që grabitën miliona lekë

Policia ka zbuluar një grup të rrezikshëm që kryente vjedhje të parave dhe sendeve me vlerë në banesa, duke finalizuar në këtë mënyrë edhe...

Në pasditën e sotme 19 vjeçari nga Prizreni vritet me thikë

Një djalë 19 vjeçar ka vdekur sot pasi është therur me thikë në një lagje të Prizrenit. Këtë e ka bërë të ditur Policia e...

Tre të vdekur për 24 orë në aksidente trafiku

Tre persona kanë humbur jetën në aksidente trafiku gjatë 24 orëve të fundit. Shkaktar kryesorë të këtyre aksidenteve sipas policisë vlerësohet të kenë qenë pakujdesia...

45 vendvotime të rinumëruara deri tani, procesi po vëzhgohet nga policia...

QNR ka vijuar me rinumërimin e votave në 530 vendvotimeve. Deri të enjten në mesnatë, janë rinumëruar 45 nga 530 vendvotimet për të cilat ka...

Në 24 orët e fundit kanë ndodhur 39 aksidente në...

Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin kanë ndodhur gjithsej 39 aksidente. Policia ka njoftuar se asnjë nga aksidentet nuk ka qenë...

Në Bulqizë, gjendet e vdekur 32-vjeçarja

Një 32-vjeçare është gjetur e mbytur në lumë. Trupi i pajetë u konstatua në Zallin e Bulqizë, në vendin e quajtur “Ura e Qytetit”,...