Etiketimet Shqiptarët

Etiketim: Shqiptarët

Marine Le Pen humbi votat e shqiptarëve pas deklaratave kundër Kosovës

Kandidatja për presidente të Francës, Marine Le Pen ka humbur votat e shqiptarëve në zgjedhjet e djeshme, pasi kishte deklaruar se Kosova duhet të...

Ardita Sinani: Shqiptarët, të bashkohemi në Evropën e Bashkuar

Idesë dhe zërave të ditëve të fundit për mundësi ndërrimi territoresh në mes të Kosovës dhe Serbisë, i është përgjigjur Kryetarja e Kuvendit Komunal...

Edi Rama: Pa shqiptarë nuk ka Maqedoni

Edi Rama me liderët shqiptarë të Maqedonisë Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka thënë sonte se pa shqiptarë nuk ka Maqedoni. Ai duke folur për...

Vuçiq thotë se ka kontaktuar me shqiptarët – do t’i zgjidhim...

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka thënë se beson që problemet në marrëdhëniet ndërmjet Serbisë dhe Kosovës do të zgjidhen në mënyrë të qetë,...

Ambasadori, Donald Lu uron shqiptarët: Një Vit të Ri të...

Donald Lu dhe gjithë stafi i ambasadës amerikane kanë uruar të gjithë shqiptarët me rastin e Vitit të Ri. Këtë urim, ambasada e ka...

Cili shqiptar duhej votuar në Maqedoni?

Kur populli voton politikanë maqedonas, nuk e bën pse është tradhtar, por sepse elita politike ka tradhtuar interesat e popullit dhe i është bashkëngjitur...

Gazetari kontraverz Milenko Nedelkovski shpreh urrejtje për shqiptarët dhe gjuhën shqipe

Gazetari kontraverz Milenko Nedelkovski ka vazhduar të shpërndajë urretje për shqiptarët duke i quajtur plehra dhe fis, duke aluduar në fiset e mesjetës. Nedelkovski tani...

Zbulohet sa kanë borxhe shqiptarët

Muajin e kaluar, borxhi publik arriti vlerat më të larta që ka pasur ndonjëherë në histori. Sipas të dhënave, çdo shqiptar sot llogaritet të jetë...