Etiketimet Shqiptarët

Etiketim: Shqiptarët

Apel shqiptarëve në Kroaci ta ndihmojnë njëri-tjetrin pas tërmetit dhe rrethanave...

Ambasadori i Republikës së Kosovës në Kroaci, Gëzim Kasapolli dhe deputetja shqiptare në Parlamentin e Kroacisë, Ermina Lekaj-Prlaskaj, apelojnë te shqiptarët që jetojnë në...

Koronavirusi/ Altin Lala: Kam një apel për gjithë shqiptarët, ku ndryshojnë...

Në Hanover ku Altin Lala jeton, ende nuk kanë nisur masat drastike. Por edhe në Gjermani alarmi për përhapjen e koronavirusit ka rënë, e...

Emine Hoti, “Marigoja” Shqiptare në Norvegji

Shkruan: Kadri Tarelli Libër kushtuar poetes, stilistes dhe veprimtares shqiptare Këto dit, të vjeshtës së dytë, 2019, doli në qarkullim libri “Marigoja shqiptare në Norvegji”, monografi...

Lotaria Amerikane, Ambasada Amerikane këshillon shqiptarët

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, u vjen në ndihmë qytetarëve shqiptarë që duan të aplikojnë për lotarinë amerikane me këshilla herë pas...

“Oligarkët dhe klientët e Ramës…”, Basha publikon videon me premtimin për...

Kryedemokrati Lulzim Basha ka publikuar në rrjetin social facebook një video, përmes së cilës përcjell mesazhin se kryeministri Rama premtoi 300 mijë vende pune,...

Ndërrimin e parë të fesë shqiptarët e bënë me pushtimin romak

Nga Shaban Murati Ndërrimin e parë të fesë shqiptarët e bënë me pushtimin romak. Ndërrimin e dytë të fesë shqiptarët e bënë me pushtimin bizantin....

Lufta atdhe-mbrojtëse e UÇK-së ishte e pastër si loti

Nga Aurel Dasaret* Titulli është hyrja e tekstit. Mund të përcaktoj nëse artikulli juaj do të lexohet ose nuk do të përfillet. Kur shkruani një...

Serbia përdori shqiptarët kundër turqve në Ballkan !..

Përgaditi Sylejman Morina DOKUMENT – Muzafer Bislimi sjell dëshmi tronditëse: Ish sekretari shtetëror dhe historiani i njohur në Maqedoni, Muzafer Bislimi po publikon të dhëna tronditëse...

 A ekziston frika për një të ardhme tragjike të shqiptarëve ?

Nga Skënder MULLIQI Të gjithë po jemi deshmitarë të jetës monotone dhe po jemi deshmitarë së shumica e njerëzve në Kosovë janë deprimuar. Këtë mund...

Zgjedhjet administrative në Itali, mbi 100 kandidatë shqiptarë në listat e...

Shqiptarët do të përfaqësohen në zgjedhjet administrative të 26 majit në Itali me mbi 100 kandidatë në rreth 3 mijë komuna. Zgjedhjet e pjesshme do...