Etiketimet Shqiptarët

Etiketim: Shqiptarët

Për shqiptarët gjuha shqipe është gjuhë hyjnore!

Nga Ahmet Asani Gjatë viteve 81-91 sistemi i çmendur komunist në Maqedoni kishte vendosur ti bindte shqiptaret, se gjuha maqedone mund ta zëvendesonte gjuhën shqipe,...

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta: Shqiptarët humbën një mik të...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka bërë një status ngushëllimi në Facebook pas ndarjes nga jeta të senatorit amerikan John McCain. Ai e ka quajtur...

Zjarret në Athinë, reagon Ambasada: S’ka shqiptarë të lënduar

Pas situatës së krijuar me zjarret në Athinë, ka reaguar edhe Ambasada shqiptare në Greqi. Ambasada sqaron se është vënë në kontakt me qytetarët shqiptarë...

Europa League, tre ekipe shqiptare zbresin sot në fushë

4 skuadra shqiptare do të zbresin sot në fushë me një objektiv të qartë të lenë shenjë në turin e parë kualifikues të Europa...

Shqiponja që tërboi serbët, Xhaka e bën sërish

Shqiptarët e ngritën në piedestal pas atij supergoli përballë Serbisë në ndeshjen e 1/8-ve të Botërorit dhe natyrisht që Granit Xhaka e meriton. Më tepër...

At Anton Harapi: Fjala e Fundit në gjyqin e Tij

Falnderoj Drejtësinë Popullit që po më jep fjalen e fundit në këte kohë të kritikshme per mue. Fjala jeme e fundit asht kjo: Nuk...

Vidhnin në Gjermani dhe Francë, shkatërrohet grupi i shqiptarëve

105 raste vjedhjesh në Gjermani dhe në Francë janë zbardhur dhe shkojnë në llogari të këtij grupi shqiptarësh. Vlera e dëmit të shkaktuar është...

Shqipërimet e panjohura të Nolit gjenden te shqiptarët në SHBA

Pesë botime të shqipëruara nga Fan Noli janë gjetur në Amerikë nga studiuesi i historisë Niko Kotherja. Botimet e 5 pjesëve të “Don Kishotit të...

Presheva në rrezik, ftohet seancë e përbashkët e  këshilltarëve shqiptarë

Kryesia e Partisë Demokratike Shqiptare, në mbledhjen e mbajtur, më 30 qershor 2018, shqyrtoi situatën aktuale politike në Luginë të Preshevës, duke e vlerësuar...

Shqipëri: Lulzim Basha: Rama gënjen, 97% e shqiptarëve paguajnë më shumë...

Kryetari demokrat Lulzim Basha, nëpërmjet një postimi në Facebook tqind e shqiptarëve paguajnë më shumë taksa. Sipas tij, kryeministri Edi Rama gënjen paturpësisht. Basha...