Etiketimet Shqiptarët

Etiketim: Shqiptarët

Shqipëri/ Mund të përsëritet ’97, shqiptarët të rebeluar

Kryetari i LZHK Dashamir Shehi i ftuar në emisionin “Dritare me Rudinën” në “Neës24” tha se 1997 nuk do të përsëritet më, por shtoi...

Shqiptarët dhe integrimi evropian

Nga profesor Agim Vinca  Dy nga ideologët kryesorë të Rilindjes Kombëtare Shqiptare, Pashko Vasa dhe Sami Frashëri, në një memorandum drejtuar ministrit të jashtëm të...

Shqiptarët, duhet të pergaditën për një qasje liberale eurpiane!

  Nga  Fadil Maloku 1.Skenës politike gjithëshqiptare, si ajri TANI është duke i munguar një ide dhe vizion i ri qytetarie... 2.Në Kosovë matrapazët e "paqës" dhe...

Filmi “Taken 2” paraqet nëntokën shqiptare,e jo shqiptarët si popull!

Nga Gani Mehmetaj Shqiptarët e nëntokës! Filmi “Taken 2”, triler-aksion, prodhim i Francës, sipas skenarit të Luc Bezonit...

Shqiptaret faktor stabiliteti edhe evropjan !!!!/Edhe një shqiptar udhëheqë një parlament...

Nga Sylejman Morina Gjatë ditës së sotme Turqia ka votuar për kryeparlamentarin e ri.Mustafa...

Shqiptarët, s’kanë mē “tokë për qetësi rajonale”

Nga Fadil Maloku 1. Në Evropë dhe gjithē botën perëndimore, janë në rritje e sipër forcat patriotike për...

Mark Skinner: Të paktën 82 shqiptarëve që u dërguan gjallë në...

Ky raport, i hartuar nga antropologu i lartë i ICMP-së, për mjekësi ligjore Dr.Mark Skinner, flet për të...

Mësimet e Rambujesë janë aktuale

Nga: Enver Bytyçi Si sot 20 vite më parë u mblodh Konferenca e Rambujesë, në të...

Politika amerikane dhe bota shqiptare në gadishullin Ilirik

Nga Spartak NGJELA Pyetja që duhet të ngrihet këtu është kjo: pas konsolidimit të pavarësisë së Kosovës dhe krijimit të federatës shqiptaro-bullgare në Maqedoni, e...

Shqiptaret dhe Gjuha Shqipe janë pellazge-ilire

Nga Luan Lumeka Kalana Ndër të parët dhe më të lashtët në Ballkan e në Europe, para 2000 vjetesh ,para helen greke, por edhe nga...