Etiketimet Siria

Etiketim: Siria

BE-ja i kërkon Kosovës që t’i raportojë për të kthyerit nga...

Bashkimi Evropian do t’i kërkojë Kosovës që në dy vjetët e ardhshëm t’i raportojë për personat e kthyer nga Siria, si dhe për procesin...

Sonte përfundon armëpushimi në Siri, Erdogan kërcënon: Nëse nuk tërhiqen luftëtarët...

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan, ka paralajmëruar se ofensiva në veri të Sirisë do të vazhdojë edhe më ashpër kundër forcave kurde të YPG-së,...

Kosova i ktheu gra e fëmijë, Shqipëria pa strategji për të...

Ministri i Drejtësisë në Kosovë Abelard Tahiri ka qenë në një lidhje direkte me emisionin “Open” të Eni Vasilit në Top Channel dhe ka...

Fëmijët shqiptarë në Siri, Myftiu i Shkodrës: Diplomacia të ndërhyjë!

Myftiu i Shkodres, imam Muhamed Sytari i bën thirrje diplomacisë shqiptare për rikthimin në atdhe të fëmijëve që janë në Siri. Ai thotë se...

Përballja e Kosovës me të kthyerit nga Siria

Në veri të Sirisë kanë mbetur me mijëra ish-luftëtarë të IS nga vendet e huaja. Gati asnjë vend nuk do t’i pranojë ata. Kosova...

“Të kthyerit nga Siria duhet të trajtohen si viktima”

Filozofi, Ismail Tasholli, ka thënë se dalja e Kosovës prej luftës ka ndikuar që këtu të përplasen rryma të ndryshme të ideologjive të ndryshme. Ai...

Lirohen të kthyerit nga Siria – 32 gra nën hetime

Grupi i familjarëve që u kthyen nga Siria u liruan nga autoritetet kosovare. Katër pjesëmarrës në luftë po mbahen në arrest, për 32 gra...

Rikthimi i 110 kosovarëve nga Siria, zyrtari amerikan: Mbështetëm operacionin

Tiranë– Për kthimin e kosovarëve nga Siria ka folur zyrtari amerikan Sean Robertson. Zëdhënësi i ushtrisë amerikane u shpreh se SHBA ka mbështetur operacionin. “Astetet...

Pas Sirisë, SHBA-të do të tërhiqen edhe nga Afganistani

SHBA-të kanë vendosur të përgjysmojnë praninë e trupave të tyre ushtarake edhe nga Afganistani. Sipas asaj që shkruajnë mediat amerikane, lajmi është...

Irani, Rusia dhe Turqia mblidhen për të diskutuar për Sirinë

Udhëheqësit e Rusisë, Turqisë dhe Iranit u takuan për të diskutuar në lidhje me fatin e provincës Idlib në Siri, zona e fundit e...