Etiketimet Viktimat

Etiketim: viktimat

Shkon në 49 numri i të vdekurve nga tërmeti në Turqi

Numri i të vdekurve nga tërmeti që goditi rajonin e Egjeut të Turqisë u rrit në 49, njoftoi Agjencia e Menaxhimit të Fatkeqësive dhe...

Kosova tronditet nga dhembja/ mbledhje të jashtëzakonshme, 500 mijë euro për...

Qeveria e Kosovës zhvilloi një mbledhje të jashtëzakonshme për situatën e krijuar në Shqipëri, ku u mbajt dhe një minutë heshtje për viktimat e tërmetit. Kryeministri...

Sulme terroriste ne Zelandën e Re, viktima në çdo...

Pamje tronditëse janë ato që vijnë nga Zelanda e Re ku në dy sulme terroriste të ndodhura në xhami gjatë kohës që falej namazi,...

Në Kosovë shënohet Dita Botërore e Holokaustit

Nën përkujdesjen e kryetarit të komunës së Deçanit, Bashkim Ramosaj për nderë të shënimit të 27 Janarit –Ditës Përkujtimore të Holokausit, shfaqet...

Tragjedia e zjarreve në Greqi, Haradinaj: FSK-ja e gatshme të ndihmojë

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, në mbledhjen e sotme të Qeverisë ka thënë se populli dhe institucionet e Kosovës solidarizohen me popullin grek dhe...

Athina u shkrumbua në 24 orë, dalin pamjet post-apokalips

Prej vitesh mendohej se çështja e zjarreve ishte zgjidhur në Greqi dhe tragjedia e 2007-ës nuk do të përsëritej kurrë më, por ajo çka...

Tragjedia në SHBA, 9 nga 17 viktimat anëtarë të një familje

Një anije me turistë u mbyt në Table Rock Lake, një liqen në Missouri, të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Së paku 17 persona...

Përmbytje apokaliptike në Japoni, 70 viktima e 1.5 milion të evakuuar

Përmbytjet dhe rrëshqitjet e tokës kanë vrarë të paktën 70 njerëz dhe kanë dhjetëra zhdukur në zonat perëndimore të Japonisë. Shumica e vdekjeve kanë...

Kërcënohet Messi, Argjentina anulon miqësoren me Izraelin

Federata Argjentinase e Futbollit ka vendosur ta anulojë miqësoren me Izraelin, që ishte programuar për t’u zhvilluar të shtunën në Jeruzalem. Ky vendim lidhet...

Ish-presidentja, Atifete Jahjaga e zhgënjyer: Institucionet dështuan t’i dënojnë kryerësit e...

Ish-presidentja Atifete Jahjaga, tha se institucionet kanë dështuar t’i mbrojnë viktimat e dhunës në familje. Jahjaga në konferencën “Drejtësi për gratë e vrara në aktet...